Luboński 1943 vs Pogrom Luboń 1:2

Wygrywamy w derbach Lubonia. Brawo drużyna

Pogrom Luboń oraz Luboński KS to dwa lubońskie zespoły grające w klasie A, które po raz pierwszy w historii spotkały się na murawie.
Historyczny mecz został rozegrany w dniu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę na boisku przy ulicy Szkolnej w Luboniu.
Zapowiadało się emocjonujące spotkanie i takie też widowisko oglĄdaliśmy od pierwszego gwizdka sędziego na murawie.
Pogrom Luboń od samego początku nacierał na bramkę gospodarzy. Widać było, że objęcie prowadzenia w tym starciu to tylko kwestia czasu. I tak też się stało po ponad 20 minutach gry.
Zawodnicy Pogromu wywalczyli rzut karny, który wykorzystał Maciej Matuszalski. Podrażniony Luboński od razu rzucił się do odrabiania strat, natomiast Pogrom stanął w miejscu. W szeregi gości wdarł się chaos co wykorzystali zawodnicy Lubońskiego i już po 10 minutach mogli cieszyć się z wyrównania po golu Emila Pospiecha. Bramka ta wpłynęła na zawodników Pogromu, którzy zaczęli stwarzać sobie okazję, ale niestety zabrakło precyzji w ich wykończeniu. Na zasłużoną przerwę zespoły schodziły z murawy przy stanie 1:1.

Do drugiej części spotkania obie drużyny przystąpiły zmotywowane. Chyba nikt z obserwujących to widowisko nie spodziewał się, że zakończy się ono remisem. Kolejna bramka była bowiem kwestią czasu. Druga odsłona była bardziej wyrównana, ale większą ochotę na zdobycie kolejnego gola wykazywali zawodnicy Pogromu, którzy mieli ku temu nie jedną okazję. W końcu udało się przeprowadzić bardzo dobrą akcję, po której futbolówkę w siatce gospodarzy umieścił Przemysław Latosi, a asystował mu Michał Jankowski. Trener Rajmund Sobkowiak jednak coraz bardziej nerwowo zaczął spoglądać na zegarek, gdyż gospodarze w końcówce spotkania starali się podjąć walkę i zaczęli konstruować akcje, które były groźne. Pogrom dowiózł wynik 2:1 do końca i w pierwszym historycznym starciu tych drużyn okazał się lepszy. Rezultat uzyskany przez piłkarzy z Pogromu jest dopiero ich trzecim zwycięstwem w tym sezonie. Z 9 punktami zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, ale na szczęście wygrywając z Lubońskim złapali kontakt z drużynami zamykającymi tabelę. Ekipa Pogromu musi więc robić wszystko, żeby uciekać z dolnych rejonów tabeli. Z kolei Luboński z 21 oczkami zajmuje 6 pozycję i traci do lidera, którym jest Stella Luboń już 13 punktów, a może być to jeszcze większa strata, gdyż w ostatnim meczu do rozgrywki nie stawił się zespół Obry Zbąszyń i najprawdopodobniej Stella dopisze kolejne 3 oczka. Piłkarze udają się teraz na kilkumiesięczną przerwę zimową i na boiskach zobaczymy ich dopiero na wiosnę.

Skład: T.Kubiak – Jankowski(86’Wiśniewski), Garczyński, Szymczak, Lulka – Latosi, Powierża, M.Matuszalski, Machura(63’Cubal), Jóźwiak(55’Jasiczak), D.Kubiak(77’Michałek)

Trener: Rajmund Sobkowiak

Bramki:
Maciej Matuszalski
Przemysław Latosi(asysta Michał Jankowski)

Tabela:

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Stella Luboń 12 34 11 1 0 59-6 5 0 0 39-3 6 1 0 20-3
2.  Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 13 32 10 2 1 34-9 6 0 1 16-4 4 2 0 18-5
3.  Promień Opalenica 13 29 9 2 2 55-11 5 2 0 37-6 4 0 2 18-5
4.  Huragan Michorzewo 13 25 8 1 4 30-22 4 1 1 11-8 4 0 3 19-14
5.  1920 Mosina 13 21 6 3 4 31-23 4 1 1 19-5 2 2 3 12-18 2 4 1 1 0 3-2
6.  Luboński KS 13 21 6 3 4 32-32 3 1 2 16-12 3 2 2 16-20 2 4 1 1 0 5-4
7.  Wicher Strzyżewo 13 21 6 3 4 37-32 4 1 1 24-14 2 2 3 13-18 2 0 0 0 2 2-4
8.  Ogrol Sielinko 13 16 5 1 7 21-29 3 1 3 9-12 2 0 4 12-17
9.  Las Puszczykowo 13 13 4 1 8 16-29 2 0 4 9-16 2 1 4 7-13 1 3 1 0 0 2-0
10.  Obra Zbąszyń 11 13 3 4 4 21-26 1 4 2 13-17 2 0 2 8-9 1 0 0 0 1 0-2